
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.01 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.65 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Min Input Voltage | 400 mV |
| Bandwidth | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 1.64 W |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Accuracy | 1 % |
| Number of Channels | 2 |
| -3db Bandwidth | 400 kHz |
| Input Bias Current | 10 nA |
| Max Input Voltage | 1.5 V |
| Nominal Supply Current | 1.4 mA |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Output Current per Channel | 2 mA |
| Min Output Voltage | 400 mV |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 72 dB |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2.5 mV |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 1.4 mA, 2.9 mA |
Stock: 378
Distributors
pcbx
Unit Price$2.53377
Ext.Price$2.53377
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.53377 | $2.53377 |
| 10 | $1.91777 | $19.17770 |
| 25 | $1.81545 | $45.38625 |
| 50 | $1.71859 | $85.92950 |
| 100 | $1.62690 | $162.69000 |
| 300 | $1.54010 | $462.03000 |
| 500 | $1.45793 | $728.96500 |
| 1000 | $1.38012 | $1380.12000 |
